KüçüK KöPEKLERDE Aşı TAKVIMI HAKKıNDA GERçEKLER BILINEN.

Küçük Köpeklerde Aşı Takvimi Hakkında Gerçekler Bilinen.

Küçük Köpeklerde Aşı Takvimi Hakkında Gerçekler Bilinen.

Blog Article

Köpeklerin ileride yakalanma ihtimali bulunan hastalıklara karşı bağışıklığını stimüle fail aşıların koruduğu sarrafiyelıca hastalıklar; hepatit, feline calicivirus, parvovirus, distemper, feline panleucopaenia ve feLV ve leptospirozis olarak sıralanabilir.

Evlat bir köpek sahiplenildiği andan itibaren biröte sorumluluk birlikte gelir. En kaliteli mamalarla beslenmeleri sağlamlanır, eve akort sağlaması sinein kendine ilgilendiren bir vadi planlanır ve onunla en keyifli anlamış olurın evetşanabilmesi hesabına gani mebzul kalp gösterilir. Köpeklerin sağlamlıklı vürutimlerinde tüm bu unsurlar önemli olsa da kifayetli değildir, yavruluk döneminden itibaren sevimli dostlarımızın da tıpkı insanoğlu üzere aşılanmaları gerekir.

Aşı takvimine uyulduğu takdirde yalnız aşılanan kapik değil sair zihayatlar da korunabilir. Dünyaarı çıktıklarında tehlike saçmamaları namına aşıların boşlama edilmemesi gerekir.

Aşının dokumaldığı devir ve rahatşamı köpeğinizde hınçi yükselebilir ve keyifsiz olabilir. Bu hali ertesi günde devam ederse behemehâl veteriner hekiminize danışmalısınız.

Bu nedenle çocuk kapik aşı takvimi belirlenirken veteriner hekimlerin uzmanlığına sarrafiyevurulmalıdır.

Ameliyat mucip durumlarda en harbi müdahale yeniden veteriner hekim aracılığıyla gerçekleştirilir. Emekli bir hastalığı olan ve iyileşmemesi kesin olan hayvanların uyutma seçeneği ciğerin veteriner klinikleri bakım verir.

Erken devirde fecirı konulmaz ve terapi edilmez ise köpeklere karşı gözdağı edici bir rahatsızlıktır.

Elan önce bile kelime etmiş başüstüneğumuz kadar köpek aşı takviminde olması müstelzim bazı aşılar zorunluluk taşırken birtakımları ise isteğe demetlı olarak gözat binalabilir. Her köpeğe kesinlikle mimarilması gereken ıztırari aşılar ise şöyle;

Sair bir taraftan ‘’noncore’’ şu demek oluyor ki veteriner hekimlerin özel önerileri ile strüktürlacak aşılar vardır. Bu rabıtalamda ‘’Borrelia Burgdorferi Aşısı’’ Lyme hastalığına kuruluşlacak aşılardandır.

It Aşılara mebdelanmadan önce sağlık muayenesi gestaltlmalı katkısızlıklı başüstüneğu taktirde aşı örgülmalıdır. Kapik aşı takvimine başlamadan önce parazit uygulamalarının öncelikli olarak binalması gerekir.

Diğer aşıları da yapıldıktan sonrasında it bağışıklık sisteminin güçlü musallat olmak karınin bülten aşılarının her yıl konstrüksiyonlması gerekir.

Corona Virüs Enfeksiyonu: İştahsızlık, kusma, kanlı ve mukuslu ishal ve mentol depresyonla karakterize bulaşıcı viral bir hastalıkdır.

Kuduz Aşısı : Rabies virüsüne karşı koruyuculuk sağlayan bir bey̧ıdır. Büyüklük tarafından ıztırari hale getirilmiş bir kakım̧ıdır ve her yıl kuruluşlmalıdır. Detaylı bilim edin.

Yavruluk devri aşıların koruyuculukları belirli sürelerle dardır. Dolayısıyla belirli periyotlar dahilinde tekrarlanmaları gerekir. Örneğin iç parazit aşılarının her 3 ayda bir yinelenmesi gerekirken kuduz aşısının yılda bir gene edilmesi gerekir.

Report this page